Ładowanie strony
739 628 649

Blog

Newsy z życia agencji, case study, poradniki i aktualności ze świata SEO.

Thin content plus unnatural links - absurd i poprawa

28-08-2014

Można by pomyśleć, że w kwestii nienaturalnych linków google osiągneło szczyt absurdu - cytująć z oficjalnego bloga: "Czym jest nienaturalny link? Jest to link prowadzący do Twojej strony".
Jednak ostatnie powiadomienie dotyczące jednej ze stron wprawiło nas w podobne osłupienie...

Strona z oryginalnym, pisanym przez wewnętrznego copywritera contentem, tematycznie i delikatnie linkowana dostała takie oto powiadomienie "Thin content".
Thin content
Rozumiem, że treść i jej ocena jest sprawą subiektywną, jednak w dobie setek stron z generowanym, synonimizowanym contentem, okupujacych topy w kategorii naszej strony sprawa
wydaje się równie absurdalna jak w przypadku interpretowania nienaturalnych linków.
Wygląda na to, że jest to efekt niedoskonałości ostatnich update`ów odpowiedzialnych za content lub działanie nadgorliwego pracownika wyszukiwarki.
Google - podążasz w złym kierunku ! Cała ta wojna z wykarmioną z włąsnej piersi branżą SEO przybiera rozmiary absurdu. Rozumiem ukracanie spamów, linkowania rumakami i innymi
programami, ale taka ocena kontentu może wyrządzić więcej krzywdy samej wyszukiwarce.

Spam jest prosty do wyprodukowania, prosty do podlinkowania - wg zasady: "Na jedną zbanowaną stronę stawiam 2 następne". Będzie się utrzymywał w wyszukiwarce, będzie powstawał i rósł jak grzyby po deszczu.
Zadbanej strony z jakościowym contentem nie da się tak łatwo zastąpić, nie postawimy tak szybko 2 nowych stron, bo wymaga to wysiłku, pieniędzy lub talentu.
Prawda google ? Często w ten sposób klasyfikujecie swoje strony (wyczytane w poradniku dla pracowników Google). Zmierzacie w złym kierunku...

Sprawa wygląda inaczej z nienaturalnymi linkami - w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy:

Unnatural links

To nowe powiadomienie - google zajmie się nienaturalnymi linkami zamiast obniżać ranking strony. W końcu tak jak sami piszą - linki mogą być poza kontrolą
webmasterów. To bat na osoby zajmujące się depozycjonowaniem. Jednocześnie wydawcy SWL trzymajcie się, nadciąga google !

Thin content plus unnatural links - absurd i poprawaKomentarze