Ładowanie strony
739 628 649

Blog

Newsy z życia agencji, case study, poradniki i aktualności ze świata SEO.

Jak tworzyć treść przyjazną dla użytkowników i Google?

15-10-2015

Odpowiedź wydaje się prosta – wystarczy pisać wartościowe, merytoryczne teksty, praktyczne od strony czytelników i doceniane przez algorytm wyszukiwarki. Jak to zrobić?

tresci-przyjazne-google

 

1. Unikalność

Kwestia podstawowa, a przez wiele osób wciąż zapominana lub lekceważona. Duplikaty, krótkie formy o wątpliwej jakości z pewnością nie przełożą się na wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania. Truizmy czy przekopiowane, niewiele znaczące fragmenty tekstów nie spotkają się także z uznaniem odwiedzających, którzy stawiają przede wszystkim na użyteczność. Co prowadzi z kolei do punktu drugiego...


2. Wartościowy content

Publikowana treść powinna być bezpośrednio związana z zainteresowaniami użytkowników, odpowiadać na ich problemy, edukować, dostarczać ciekawe pomysły i cenne informacje. Taki content będzie chętnie czytany, uzyska wysoką ocenę i liczbę odwiedzin, dzięki czemu zostanie doceniony przez Google. Nie stawiajmy tylko i wyłącznie na tekst – dobrym pomysłem będzie urozmaicenie go za pomocą powiązanej tematycznie galerii, filmu instruktażowego czy praktycznej infografiki.


3. Przejrzystość

Czytelny, uporządkowany tekst czyta się sprawniej, a wyszukiwarka indeksuje go szybciej. Warto zadbać o podział na akapity, śródtytuły, wprowadzić wyliczenia czy podkreślenia najważniejszych elementów treści (za pomocą kursywy, pogrubienia lub innego koloru czcionki). Najlepiej stosować proste, niezbyt długie zdania. Świetnie sprawdzą się również techniki interaktywne, dodające dynamiki i zachęcające do kontaktu: stosowanie strony czynnej, bezpośrednie zwroty do adresata czy odpowiedzi na przewidywane pytania internautów.


4. Promocja

Czyli naturalne rozmieszczenie linków, pozwalających czytelnikowi przejść do strony głównej, witryny firmy lub innego artykułu, który może go zainteresować. Nie zapominajmy o social mediach – zamieśćmy na Facebooku odnośnik do tekstu, wrzućmy zdjęcie na Instagram, opublikujmy na Youtube powiązany materiał video. Zachęcajmy użytkowników do dzielenia się stworzonym w ten sposób contentem: im więcej sygnałów społecznościowych, tym większa popularność treści, a wraz z nią – ilość naturalnego linkowania, bezpośrednio wpływająca na miejsce w rankingu Google.

Jak tworzyć treść przyjazną dla użytkowników i Google?Komentarze