Ładowanie strony
739 628 649

Blog

Newsy z życia agencji, case study, poradniki i aktualności ze świata SEO.

Content marketing – obalamy najczęstsze mity

26-10-2015

Idea marketingu treści wciąż jest dla wielu osób niezrozumiała. Brak zaufania do tej formy promocji wynika zwykle z fałszywych przekonań, jakie wokół niej narosły. Postaramy się rozwiać najpopularniejsze z nich.

content-marketing

 

Mit 1 – Internauci nie czytają treści publikowanych online

Jak wykazują badania Google, zdecydowana większość użytkowników szuka informacji o produkcie, zanim zdecyduje się na jego zakup. Statystyczny internauta korzysta w tym celu z ok. 10 różnych źródeł, wśród których prym wiodą blogi, portale tematyczne i media społecznościowe. Klienci nie koncentrują się jedynie na opiniach: w dobie powszechnej informacji każdy chce przyjrzeć się interesującej go ofercie jak najbliżej, analizując jej szczegóły i dopiero w dalszej kolejności pytając o zdanie innych użytkowników.


Mit 2 – Tworzenie treści jest nieopłacalne, szkoda na to czasu i pieniędzy

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że teksty, które nie mają charakteru promocyjnego, nie przyniosą zysku. W rzeczywistości jest odwrotnie: nudne i przewidywalne reklamy giną obecnie w szumie informacyjnym, zaś ciekawe, praktyczne dla użytkownika wiadomości pomagają mu w rozwiązaniu problemu, a przez to – budują zaangażowanie wobec marki. Właśnie w tym leży sedno content marketingu: wszelkie publikowane materiały mają przyciągnąć klienta i zatrzymać go na dłużej – nie poprzez nachalny przekaz reklamowy, lecz przez wartościowe treści, które budują wizerunek marki troszczącej się o potrzeby odbiorcy. Nie trzeba chyba dodawać, że stąd już o krok do kupna produktu/usługi, zwiększenia zysku i budowania bazy stałych, wiernych firmie klientów.


Mit 3 – Content marketing to blogowanie

To prawda, że blog często stanowi podstawę działań content marketingowych: posiada go obecnie ponad połowa firm prowadzących działalność w sektorze B2B. Nie jest to jednak jedyne narzędzie, jakie mamy do dyspozycji. Sieć powiązanych tematycznie portali z artykułami poradnikowymi, filmy instruktażowe, ebooki, webinaria, infografiki, działania w mediach społecznościowych – to tylko kilka pomysłów na formy contentu, za pomocą których można promować swoją markę.


Mit 4 – Content marketing to oddzielna kampania reklamowa

Po pierwsze, należy podkreślić, że marketing treści to nie reklama – bliżej jest mu do działań PR, budujących wizerunek firmy w oczach klienta i niejako pośrednio przynoszących efekt sprzedażowy. Po drugie, nie wystarczy zainwestować w treści jednorazowo: wiadomo, że pozycję lidera trzeba utrzymywać, będąc stale obecnym w świadomości odbiorcy. Po trzecie, content marketing to tylko jeden z elementów strategii marki: aby jej wizerunek był spójny i autentyczny, należy połączyć wszelkie działania (SEO, social media, PR, mobile itp.) w taki sposób, by wzajemnie się uzupełniały, stanowiąc zarazem jedną całość.

Content marketing – obalamy najczęstsze mityKomentarze