Pozycjonowanie stron (SEO)
O SEO i wybitnie polskiej nazwie - "pozycjonowaniu stron" zostało napisane już wszystko. W Adinspire edukacje w tym zakresie prowadzimy za pomocą szkoleń, webinarów i podcastów. W rozmowach z klientami i kontrahentami skupiamy się jednak na czymś innym.
Wychodzimy z założenia, że z punktu widzenia klienta najważniejszy powinien być wpływ działań SEO na jego biznes. Osiąganie wysokich pozycji na wybrane słowa kluczowe ma sens tylko wtedy, jeżeli zbieżne to jest z konwertującym ruchem.
Tak jak większość fachowców w branży SEO, dzielimy działania na dwa rodzaje:
- ONPAGE SEO - czyli wszystko co związane bezpośrednio ze stroną internetową, jej zawartościa (contentem) czy szybkością działania.
- OFFPAGE SEO - to nic innego jak linkbuilding, kontrola indeksacji i spojrzenie na stronę klienta z pozycji Google czy innej wyszukiwarki.
Obecnie większość naszych działań kierujemy w stronę marketingu afiliacyjnego oraz usług SEO B2B.
Ale to własnie to sprawia, że jesteśmy na biężąco nie tylko z nowymi technologiami ale również ze zmianami algorytmów w najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie.
Nie eksperymentujemy na stronach klientów, nie szukamy rozwiązań po omacku. Wszystkie zmiany testujemy na własnych stronach i potwierdzamy
ponownymi testami.
I właśnie słowo "test" odgrywa tu ważną rolę...
SEO = testowanie, jeżeli więc SEO = pozycjonowanie, to pozycjonowanie = testowanie
Teorii i mitów w świecie SEO jest tak dużo, że przedostały się nawet do książek i kursów. Wiele błędnych założeń powtarzanych jest ze scen największych konferencji SEO.
W naszej opiniii - bez testów, odpowiednich założeń i powtórzeń oraz odpowiedniego środowiska testowego - nie można prowadzić skutecznych działań SEO.
Linkbuilding
Wyszukiwarka Google niezmiennie swój algorytm opiera na backlinkach - czyli odnośnikach do Twojej strony internetowej. Przy założeniu, że masz zdrowe ONPAGE - liczy się ich ilość, jakość oraz dopasowanie tematyczne, językowe oraz samych anchorów (słów kluczowych), co nazywamy profilem linków.
Ważne więc staje się nie tylko pozyskiwanie nowych odnośników, ale również audyt istniejącej struktury linków i wprowadzenie odpowiednich zmian.
Indeksacja
O indeksacji głośno zrobiło się pod koniec 2022, mimo iż od prawie roku poruszamy ten temat (jako Tarantula SEO) na webinarach, podcastach i na konferencjach.
Co to jest indeksacja?
Sama indeksacja jest obecnością strony w wynikach wyszukiwarki. Jeżeli dotyczy podstrony Twojej witryny, możemy mieć problem z ONPAGE, jeżeli natomiast mówimy o indeksacji backlinków, musisz zapamiętać jedną zasadę:
Traktuj linki ze stron, których nie ma w indeksie, tak jakby ich nie było.
Podsumowując...
W tym dziale poruszamy tylko wierzchołek góry lodowej zwanej pozycjonowaniem stron. SEO to temat niezwykle rozwojowy a w ostatnich latach oparty również na najnowszych technologiach, np. na sztucznej inteligencji.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Skonsultować Twój projekt lub działania? Zapraszamy do kontaktu :)