Przyspieszenie działania strony - optymalizacja prędkości witryny

Ilości publikowanych dokumentów (stron internetowych), mediów (filmów i zdjęć), rozwój języków programistycznych, frameworków czy nawet samej sztucznej inteligencji wymusił na gigantach, takich jak Google, stosowanie ograniczeń co do mocy obliczeniowej czy pamięci przechowywania.

Pojawił się między innymi tzw. Crawl Budget a samo Google ogłosiło wprowadzenie tzw. CWV - Core Web Vitals, czyli metryk, za pomocą których wydajnie zmierzymy prędkości wczytywania sie stron internetowych.

Czym są Core Web Vitals?

To wskaźniki, które "mierzą" strone w 4 płaszczyznach:
  • TTFB - Time To First Bite, czyli prędkość zależna od technologii i serwera,
  • UX - doświadczenie użytkowników,
  • jej interaktywność,
  • stabilność jej elementów.

Nacisk ze strony google był tak duży, że zaowocowało to wieloma mitami SEO - między innymi tym, ze CWV są czynnikiem rankingowym.. Nie są!


Chcesz sprawdzić online kondycję Twojej strony? Przejdz do Google PageSpeed Insights.

Webinar SEMRUSH "Zamień wordpresowy kombajn w auto wyścigowe"Jak to powinno wyglądać w praktyce?

Z naszych doświadczeń wynika, że najważniejsze jest dopilnowanie aby strona nie wczytywała się powyżej 3 sekund, mierząc te prędkośc dla urządzeń mobilnych. Gwarantuje to utrzymanie użytkownika, który zniecierpliwiony nie będzie szukał informacji bądź produktu na innej stronie - czyli u naszej konkurencji. No właśnie, przejmować się CWV powinni przede wszystkim właściciele e-commerce czy sprzedawcy usług, bo zgodnie z naszą filozofią SEO - to konwersja jest najważniejsza. A będzie ona dużo niższa, jeżeli nasza strona będzie zbyt wolna.

Jak przyspieszyć własną stronę internetową?

Technik jest wiele, wszystko oczywiście zależy od technologii w jakiej wykonana została strona lub od systemu CMS, który został użyty do jej stworzenia. Można też iść drogą na skróty i zainwestować w dużo szybszy serwer/hosting.

Polecamy jednak precyzyjną analize problemów i zastosowanie dopasowanych rozwiązań. Inaczej będzie się optymalizować stronę podstawiona na systemie WordPress a inaczej stronę html obłożoną tysiącem skryptów JS.


Chcesz uzyskać opinie i wycenę optymalizacji Twojej strony? Tradycyjnie zapraszamy do kontaktu ;)

Wystarczą 3 proste kroki.
Zacznij już teraz.


Szkolenia i konferencje SEO


06.12.2022
Kulturalnie o SEO

Konferencja: Kulturalnie o SEO 2023

Czym jest konferencja "Kulturalnie o SEO" i czy warto się na nią wybrać?

Pomożemy Twojej firmie wznieść się
ponad konkurencję.
Zadzwoń lub napisz do nas. 


+48 123 123 123

 
Skontaktuj się